Ακόμα ένα "διπλό" ! Δίας-Ζαρός: 0-1

2023-04-10

Άλλη μια σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα του Ζαρού, η οποία επικράτησε με 0-1 του Δία, στο γήπεδο του Πανεπιστημίου.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ξεκαρδάκη να χάνει μια ευκαιρία για γκολ, ενώ δεν υπήρξε κάποια άλλη φάση.

Στην επανάληψη ο Ζαρός κέρδισε κόρνερ στο 67' και ο Λυκούδης με καταπληκτική εκτέλεση , έστειλε την μπάλα απευθείας στα δίχτυα για το 0-1. Στο 92ο λεπτό ο Δίας κέρδισε πέναλτι , το οποίο όμως δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ κι έτσι ο Ζαρός έφυγε νικητής από το ματς!

Επόμενο παιχνίδι , με το Δωριέα στο Ζαρό!

ΖΑΡΟΣ: Φιλιουδάκης, Γιατρομανωλάκης, Σαριδακης Κ, Καλεμάκης, Καπετανάκης, Αλμπαντάκης Εφρ, Λεμονάκης, Σαριδάκης Ν. (62′ Παπαδοβασιλάκης), Αλμπαντάκης Ευ.(74′ Νικολαντωνάκης), Λυκούδης, Ξεκαρδάκης