Νίκη με ανατροπή! Ζαρός-Δωριέας: 4-2

2023-04-24

Μια ακόμα νίκη κατάφερε να πετύχει η ομάδα μας, η οποία παρά την υπεροχή χρειάστηκε να φτάσει στο 90' για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης από την ομάδα του Δωριέα Καστελλίου.

Ο Δωριεας κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ στο 12ο λεπτό, ο Ξεκαρδάκης έφερε το ματς στα ίσα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά προβάδισμα στο 42', ενώ ο Σαριδάκης Νίκος κατάφερε στις καθυστερήσεις να ισοφαρίσει ξανά για την ομάδα μας!

Στην επανάληψη ο Ζαρός, αν και είχε την υπεροχή δεν μπορούσε να πετύχει κάποιο τέρμα, μέχρι που στο 90 και στο 92' το πέτυχαν οι δύο αλλαγές που είχαν περάσει στον αγωνιστικό χώρο. Πρώτος ο Τζαγκαράκης έκανε το 3-2, ενώ ο 16χρονος Χαραλαμπάκης σημείωσε το 4-2 βάζοντας το όνομα του στους σκόρερς της ομάδας πριν κλείσει τα 16 του χρόνια!

Η ομάδα μας με αυτή τη νίκη πέρασε στην 3η θέση και την επόμενη αγωνιστική θα πάει στα Ανώγεια!Αξίζει να σημειωθεί ότι τα τέσσερα τέρματα στο σημερινό ματς, πέτυχαν παιδιά προερχόμενα από τις Ακαδημίες και σήμερα είναι κάτω των 21 ετών!

Ο νεαρός Χαραλαμπάκης σημειώνοντας το τελικό 4-2, ίσως καταγράφεται ως ο νεότερος σκόρερ σε επίσημο παιχνίδι της ομάδας μας, αφού σήμερα είναι 15 χρόνων, 7 μηνών και 3 ημερών.

Πρώτος σκόρερ στον όμιλο μας στην Α2 κατηγορία, παραμένει ο δικός μας Ξεκαρδάκης Βασίλης με 16 τέρματα!

Η προσπάθεια συνεχίζεται, με αρκετά νέα παιδιά στην 11αδα αλλά και στις αλλαγές που δείχνουν σημαντικά στοιχεία για τη συνέχεια της ομάδας μας!

ΖΑΡΟΣ (ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ): Αλεξάκης, Αλπαντακης Εφ, Καλεμακης, Καπετανάκης, Λεμονάκης(87' Καρούζος) ,Λυκούδης, Γιατρομανωλάκης (87' Χαραλαμπάκης) Σαριδάκης Κ( 65' Αλπαντακης Β) Παπαδοβασιλάκης (55' Τζαγκαράκης)Σαριδάκης Ν, Ξεκαρδάκης